Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Son Blog Yazıları


 • Kızılderililer Hakkında Bilgiler: Kızılderili Nedir, Tarihi Yaşam Biçimleri Ve İnançları, Kızılderili Adı Nereden Gelir Ve Kızılderililer Nasıl Yok Edildi?

  Kızılderililer, Amerikan ilk yerli halkları arasında yer almaktadır. İspanyollar, Amerika’ya ilk defa geldiklerinde Amerika’ya değil, Hindistan’a geldiklerini sanmışlardır. Vücutları kırmızı boyalı olan kızılderililer eski Amerika halkıdır. Kıyafetleri ve yaşam şekilleri oldukça farklı olan toplumdur. Günümüzde de kızılderili kıyafeti bulunabilmektedir.

  Kızılderililer Hakkında Bilgiler: Kızılderili Nedir, Tarihi Yaşam Biçimleri Ve İnançları, Kızılderili Adı Nereden Gelir Ve Kızılderililer Nasıl Yok Edildi?

  Kızılderili Tarihi

  Kızılderililer Asya’dan Bering Boğazı üzerinden Amerika’ya geçmiştir. Göçlerin yaklaşık 10.000 yıl önce başladığı tahmin edilmektedir. Bazı kaynaklara göre bu göçlerin 25.000 yıl öncesine dayandığı sanılmaktadır. Göçler gruplar halinde gerçekleşmiş ve bu gruplar arasında dil, kültür ve din farkları vardı. Bering Boğazı Asya ile Amerika arasında bir köprü gibiydi. 75 km genişliğe sahip bu boğzın geçilmesi onlar adına innılmazdı.

  Her ne kadar Amerikalı olarak bilinseler de, Kızılderililer aslen Asyalı’dır. Genel olarak bakıldığında kızılderili isimleri de Asya kökenlidir. Kültür ve geleneklerin Asya’dan geldiği nettir. Saç renkleri siyah ve düzdür. Göz renkleri ise koyu kahverengidir. Orta kahverengi derileri olan Kızılderili’lerin vücutları genelde kırmızıdır. Bunu daha çok boya ile yaparlar.

   

  Kızılderili İnançları

  Kızılderililer savaşçı bir ruha sahip topluluktur. Ancak, Kızılderililerin zalim oldukları söylenemez. Aile yapıları Türkler gibidir. Kızılderililerde erkeğin görevi ailesine bakmaktır. Daha çok hayvanları avlayarak yaşamlarını sürdürmektedirler.

  Kızılderililerin çok farklı gruplardan oluştuğunu ve kavimler şeklinde Asya’dan göç ederek Amerika’ya yerleştiklerini öncelikli olarak belirtmemiz gerekiyor. Bu nedenle Kızılderililer için genel bir tanımlama yapmak her anlamda hatadır. Dini inançları konusunda da bu durum geçerlidir. Gelenek ve inanışları farklıdır. Genel olarak bakıldığında inançlarında ortak değerler şu şekildedir.

  Kızılderililer Hakkında Bilgiler: Kızılderili Nedir, Tarihi Yaşam Biçimleri Ve İnançları, Kızılderili Adı Nereden Gelir Ve Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? 1

  • Ruhlar dünyası ile ilişki kurabilen kişilerin varlığına inanma
  • Belirli bir kutsal kitaba inanmak yerine mitolojik hikayelere inanma
  • Doğayo ve doğada yer alan varlıkları kutsal birer sembol olarak görmek

  Kızılderililer İlgili Kitaplar

  Kızılderililer hakkında yazılmış çok sayıda kitabın varlığını biliyoruz. Bu kitaplar farklı kişiler tarafından kaleme alınmış ve haklarında farklı bilgilere yer verilmiştir. Genel olarak bakıldığında Kızılderili kitaplarıoyla ilgili birkaç örnek verelim istiyoruz. Kızılderili efsanesi, kızıl derili ve çingene, kızıl derililer nasıl yok edildi, kızıl derili hikayeleri gibi çok sayıda kitap mevcuttur.

  Bu kitaplar içerisinde Kızılderililer hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler yer almaktadır. Siz de kızılderili kitapları okuyarak ilk insanların yaşamlarını, hikayelerini, geleneklerini ve kültürlerini daha yakından öğrenebilirsiniz.

  Kızılderililer Nasıl Yok Edildi?

  Kızılderililerin yok edilmesi tam anlamıyla bir katliamdı. Henüz Amerika kıtası keşfedilmeden önce kıtaya ölümün gittiği gerçeği vardır. Vahşet, hırsızlık ve soykırım Amerika’nın o yıllarında mevcuttu.

  Kızılderililer Hakkında Bilgiler: Kızılderili Nedir, Tarihi Yaşam Biçimleri Ve İnançları, Kızılderili Adı Nereden Gelir Ve Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? 3

  Beyazların Amerika’yı bulmasından sonra kıtaya medeniyet hiçbir zaman gitmemiştir. Siyahların beyazlara göre her zaman daha medeni oldukları çeşitli kaynaklardan ve yaşanan tarihi olaylardan günümüze kadar ulaşmıştır.

  Beyazların kıtaya ilk geldiği zamanlar siyahlar onları gerçek anlamda bir misafirperverlik ile karşıladılar. Onlara sofralarını ve topraklarını açtılar. Her şeyini paylaştılar. Kendi yiyeceklerini bol bol onlara verdiler. Özellikle kızılderili kabileleri bu anlamda öncülük yaptılar. Siyahlar tüm bu yaptıklarını karşılık beklemeden yerine getirdiler. Ancak, beyazların hiçbir zaman gözü doymadı ve her zaman daha fazlasını talep ettiler.

  İstemeye ve almaya alışık olan beyazlar en sonunda siyahlardan canlarını istediler. Siyahlar bu isteklerini de kırmadı ve onlara canlarını verdiler. Gerçek anlamda bir vahşet ve katliam yapılan o dönemle ilgili yazılan bir kitapta aynen bu bilgilere yer verilmiştir. Daha fazlasını ilgili kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz.

  Devamı.. »
 • Neptün Nedir, Ne Zaman Keşfedildi, Neden Mavidir?

  Bir gezegenin hangi renkte göründüğü bileşimiyle ilişkilidir. Gaz devleri olarak malum gezegenlerden olan Neptün katı bir dış yüzeye haiz değildir.  Aslen bir tek metanın tesiri hesaba katılmış olduğunda Neptün’ün mavi-yeşil bir renkte görünmesi gerekir. Örneğin atmosferi Neptün’ünkine benzer bir bileşime haiz olan Uranüs mavi-yeşil renkte görünür.

  Neptün Nedir, Ne Zaman Keşfedildi, Neden Mavidir?

  Son derece büyük bir ilgi konusu olan Neptün, bilim adamları tarafından da oldukça merak konusu olmaktadır. bu gibi sebeplerden dolayı da Neptün hakkında bilgi almak isteyen kişiler her geçen gün daha da farklı bilgilere ulaşmak istemektedir. Bu bilgiler ışığında, bu gezegenin mavi olması da büyük bir ilgi çekmeye devam etmektedir.

  Neptün Ne Zaman Keşfedildi?

  Neptün gezegeni, gezegenler arasında en son keşfedilmiş olan bir gezegendir. Neptün’ün keşfinden sonra herhangi bir gezegen daha keşfedilmemiş olup, bu gezegen aynı zamanda galaksideki en ücra köşede bulunan gezegen olma özelliğine de sahip olmaktadır. Birbirlerine bu kadar çok benzeyip bu kadar farklı yapıda iki gezegen olsalar da Neptün Gezegeni bugün İnsanlık tarafınca keşfedilmiş olmasını büyük oranda Uranüs Gezegenine borçludur.

   

  Uranüs keşfinin hemen ardından, yeni bulunan bu gezegen üzerinde de bilim adamları son derece uzun bir süre bu gezegen üzerinde kapsamlı araştırmalar yapmaya devam etti.  Onu yörüngesi içinde tedirgin eden bir şeyler olmalıydı. Bilim insanoğlu Newton’un Evrensel Küte Çekim Yasasını da kullanarak bu duruma bir tek Uranüs’ün de ötesinde bulunabilecek hatırı sayılır bir kütlenin sebep olabileceği üzerinde durdular. Neptün açıları da, yapılan araştırmalar kapsamında yer almaktadır.

  Bilim insanları, Uranüs’ün çevresinde, Newton’un kütle çekim yasasına göre birtakım bulgular olabileceği konusunda oldukça uzunca düşündü. Neptün’ün keşfinde 3 bilim insanoğlunun adı geçer. Urbain Le Verrier kâğıt kalem üzerinde, yörünge hesaplarını yapar ve Neptün gezegenini keşfeder.

  Neptün Nedir, Ne Zaman Keşfedildi, Neden Mavidir? 1

  Aynı tarihlerde John Couch Adams’da aynı yörünge hesaplarından yola çıkarak Neptün’ü keşfeder sadece Berlin Gözlemevi‘ne giderek Johan Galle tarafınca fizyolojik olarak keşfedilmesine sebep olur. 1846’da Neptün’ü fizyolojik olarak keşfeden ilk fert Galle‘dir.

  Neptün Neden Mavidir?

  Gaz devlerinden önde gelen Neptün gezegeninin katı bir yüzey yoktur. Güneş sisteminin Güneş’ten uzaklık sırasına göre 8. Gezegenidir. Kütle açısından Jüpiter ve Satürn’den sonrasında 3. çap açısından bu iki gezegen ve Jüpiter, Satürn ve Uranüs’ün ardından 4. Sırada yer alır. Neptün parlak mavi bir renkte görünür. Bu renk görüntüsü gezegenin bileşimleri ile ilgilidir. Neptün atmosferi helyum, hidrojen, metan gazlarından doğar.

  Neptün’ün üst atmosferindeki metan, güneşten gelen kırmızı ışığı emer ve öteki dalga boyundaki ışınlar geri yansır. Neptün bundan dolayı mavi renkte görünmektedir. Güneş sistemindeki en sert fırtınalar Neptün’dedir, saatte 2400 km hızla esen fırtınalar vardır.

  Gezegenler birbirine çeşitli uzaklıktadır. Neptün’ün ise güneşe bakılırsa içinde 8 gezegen uzaklığındadır. Neptün’ün rengi mavidir batığımızda eğer ki bakmak mümkün olursa göreceğimiz mavi bir gezegen olacaktır.

  Neptün Nedir, Ne Zaman Keşfedildi, Neden Mavidir? 3

  Neptün mavi rengine sahip olması sebebi ile de diğer gezegenlere nazaran çok daha yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Gezegenlerin haiz oldukları renkler bileşimleriyle yakından ilgilidir. Neptün’ün atmosferi metan, amonyak, helyum, hidrojen ve su maddelerinden oluşmaktadır. Belirli başlı gaz devleri olarak bilinen bazı gezegenler vardır bu kategoriye Neptün de dâhil edilmektedir. Neptün’ün dış yüzeyi olarak katı bir yüzeye haizdir. NASA tarafınca 1989 senesinde Voyeger 2 aracının çektiği fotoğrafta Neptün gezegeninin ara ar siyah boşluklar halinde fakat genel olarak mavi renkte olduğu görülmektedir.

  Devamı.. »
 • Akıllarda Soru İşareti Bırakan Garip Olaylar

  1. Pteranodon'un sırrı  1864 yılında, Amerikan İç Savaşı zamanlarında, 6 tane asker, Vicksburg yakınlarında bir çeşit kuş ya da canavar vurduklarını iddia ediyorlar. Fotoğraftaki yaratık, Pteranodon adı verilen Mezosoik dönemin sonlarına doğru yaşamış olan uçan timsaha benziyor.

  2. Dehşet verici mağara canavarı  90'lı yılların ortasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Resü'l-Hayme isimli emirliğinde, iki tane adam fotoğraf çekmek için bir mağaraya girmişler. Bir tanesi arkadaşının kamerasının flaşı kapandıktan sonra korkutucu bir çığlık attığını rapor etmiş. Adam mağarayı terk etmiş ve polisleri aramış. Polisler geldiklerinde ciddi yaralar almış olan adamı ve telefonunda bu fotoğrafı bulmuşlar.

  3. Cooper'ların aile fotoğrafı  Bu fotoğraf hakkında çok az bilgi var ve birçok insan bu fotoğrafın bir aldatmaca olduğunu iddia etse bile yine de çok ürkütücü. Hikaye ise şöyle; Teksas'ta yeni bir eve taşındıktan sonra yaptıkları kutlamada baba bu fotoğrafı çekiyor. Daha sonra fotoğrafı çıkarttırdıkları zaman evin tavanında asılı duran bu korkunç figürü görüyorlar. Kimse tavandan sallanan şeyin kim ve ne olduğunu bilmiyor fakat iddialara göre bu sallanan evin eski sahibinin ruhu olabilirmiş.

  4. Cadborosaurus  1907 yılında 9 tane balıkçı dev bir deniz canavarı olan Cadborosaurus diye bir şey yakaladıklarını iddia etmişler. Cadborosaurus ise nesli tükenmiş olduğu düşünülen ünlü bir hayvan. Büyük ve bulunması zor olan deniz yılanını bu güne kadar hiçbir bilim insanı tanımlayamadı.

  5. Solway uzay adamı  Bu fotoğraf internette uzunca bir süre dolaştı. Hikayesi ise şöyle; 1964 yılında Jim Templeton, kızıyla Burgh Marsh'ın Solway körfezine bakan kısmında piknik yaparken kızının fotoğrafını çekmiş ve bu fotoğrafı internette paylaştıktan sonra büyük bir ilgi çekmiş çünkü kızın kafasının arkasında beliren birisi var ve Templeton'a göre o gün o ve karısından başka orada bulunan kimse yokmuş. Kodak bu fotoğrafta hiçbir oynama olmadığını doğrulamış hatta aksini iddia ederek kanıtlayacak olan kişiye ödül bile konulmuş. 

  Fakat daha sonra hikaye biraz garip bir hal almış. Templeton'ı 9 numara ve 11 numara adında iki tane tamamen siyah giyinmiş adamlar ziyaret etmiş. Onları, fotoğrafın tam olarak çekildiği yere götürmesi için Templeton'a ısrar etmişler. Birkaç gün sonra, teknisyenler iki tane uzay insanı gördüklerini iddia ettikten sonra atılmaya çalışılan füzeler başarısızlığa uğramış. Bu olaydan sonra birçok insan olayın yaşandığı yerin yakınlarında UFO gördüklerini iddia etmişler.

  6. Huzurevindeki yaşlı kadın  90'lı yılların ortasında bu kadın huzurevine yerleşmiş ve ailesi gördüğünüz fotoğrafı çekmiş. Daha sonra arkada gözüken adamı fark etmişler. Kadın daha yakından baktığı zaman bu adamın 13 yıl önce ölen kocası olduğunu iddia etmiş. Fakat aileye göre bu fotoğraf çekilirken arkada kimse yokmuş.

  7. 3 Men and a Baby filmindeki hayalet  Ted Danson'ın da oynadığı 3 Men and a Baby, 1987 yapımı bir komedi filmi. Bir sahnesinde, film başladıktan yaklaşık bir saat sonra, Danson'ın oynadığı karakter odanın karşısına yürürken kamera pencereyi çeker ve arkada garip bir figür belirir. Bu figürün, filmin çekildiği evde yıllar önce intihar eden genç bir çocuğun hayaleti olduğu söylentileri dolaşmış.

  8. Zamanda yolculuk yapan adamın yakalandığı an  Güney Fork Köprüsü'nün yeniden açıldığı gün çekilen bu fotoğrafta bir gariplik sezdiniz mi? İnsanların arasında dikilen bir adam ne fotoğrafa ne de o döneme ait duruyor. Gözünde gözlükleri var, üzerindeki kapüşonlu bile o dönemden tamamen uzak. Tarihteki bütün olayların arasında, zaman yolcuğu yapan birisi neden Kanada'da bir köprünün tekrar açılışını tercih eder?

  Bu da Charlie Chaplin'in filminden bir açılış sahnesi. Her şey normal, ta ki şüpheli bir kadın elinde telefonuyla muhabbet ederek yürüyene kadar.  9. Çin'e ait bir mezarda bulunan zaman yolculuğu hatırası  2008 yılında, Çinli arkeologlar neredeyse 400 yıldır dokunulmamış mühürlü bir mezarı açtılar. Tabutta buldukları şey ise şaşırtıcıydı. 10.06'da kalmış küçük kol saatine benzer bir şey buldular. Kaynaklara göre, saatin arkasına "İsviçreli" kelimesi kazınmış. Bu bir aldatmaca mı yoksa sakar bir zaman yolcusu mu?

  10. Arka koltuktaki hayalet

  1959 yılında Mabel Chinnery annesinin mezarını ziyarete gider. Mezarlıktayken kocasının arabanın ön koltuğunda otururken fotoğrafını çeker. Fotoğrafı bastırdıkları an garip bir şey fark ederler, arka koltukta oturan bir figür. Chinnery arka koltukta oturanın ölü annesi olduğunu iddia eder. Fotoğraf uzmanı olan birine gösterirler ve uzman fotoğrafta hiçbir oynamanın olmadığını söyler.

  11. Freddy Jackson'ın hayaleti  Bu fotoğraf 1919 yılında çekilmiş ve Kraliyet Uçuş Kolordusu'na ait. Eğer arka taraftaki pilotların arasına dikkatli bakarsanız hayalet gibi bir yüzü rahatlıkla görebilirsiniz. O gün fotoğrafta olan herkes bu yüzün Freddy Jackson'ın yüzü olduğuna yemin etmiş. Jackson fotoğraf çekilmeden önce trajik bir şekilde hayatını kaybeden pilotlardan bir tanesi. Jackson'ın cenazesi ise bu fotoğrafın çekildiği sabah kaldırılmış.

  Devamı.. »
 • ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI

  ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI

  Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alır.  Kuzeyin de Adıyaman, Diyarbakır, Doğuda Mardin, Güneyde Suriye, Batıda ise Gaziantep ile sınırlıdır. Dağlar Urfa’nın % 22 sini, Ovalar % 16,3, Platolar % 61,7 sini oluşturur. Tarıma elverişli alanlar %98,3’ dür. Sulu tarıma geçilmediği için kuru ürünler yetiştirilir. Yoğunlukla Buğday, Arpa, Mercimek, Anason, Pamuk, Sebze ve meyveler yetiştirilmektedir. Urfa ‘da tarım ve hayvancılık halkın birinci derecede geçim kaynağıdır. Şanlıurfa’nın ilçelerinden bahsedecek olursak; Akçakale, Viranşehir, Siverek, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Hilvan, Suruç, Halfeti, Harran ‘dır. Peygamberler şehri olan Şanlıurfa’nın tarihi 9 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bununla birlikte şehir geçmişten günümüze önemini korumaktadır. Hz. İbrahim’in doğduğu, Hz. Eyüp’ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan kent adeta bir müze görünümündedir. Birçok müze ve tarihi eser bulunmaktadır. Aynı zamanda arkeolojik çalışmaların devam etmesi şehrin tarihini derinlemesine incelemektedir.

  Urfa Kur’an, İncil ve Tonah ( eski Ahit/Tevrat)’ ta geçen İbrahim peygamberin, doğum yeri olarak kabul edilir ve anısına camii de bulunmaktadır. Şanlıurfa’ya gidilip görülmeden dönülmemesi gereken tarihi eserler ve kalıntılardan bahsedelim. Bunlar; Selahaddin Eyyubi Camii, Rum kale, Birecik ”kalecik” kaya mezarları, Pogdan(Ponyon) Mağarası, Sağmatlar Antik Şehri, Halil ur Rahman Camii, Halfeti, Şuayb Şehri Harabeleri, Kelaynaklar, AK kese (Hane fiş) Kilisesi ve Mağarası, Kızlar sarayı Harran, Hz. Eyüp Peygamber ve Viranşehir, Balıklı Göl mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

  Şanlıurfa da Ulaşım; Havayolu, Karayolu, Demiryolu ile sağlanmaktadır.

  Karayolu: Şanlıurfa dan bütün illere direkt seferler vardır.

  Demiryolu: Şanlıurfa (Akçakale – Gaziantep-İskenderun ve Şanlıurfa ( Akçakale) Gaziantep-Ankara-İstanbul hattı mevcuttur.

  Havayolu: Şanlıurfa-Ankara, Şanlıurfa-İstanbul uçuşları her gün vardır. Havayolu ulaşımı büyük şehirlere sıklıkla gitmeyi kolaylaştırmıştır. Özellikle ticaretle uğraşan ürünlerine pazar arayan iş sahipleri ve iş adamları havayolunu tercih etmektedir. Sağlık problemleri olan hastaların yakınları da havayolu ulaşımının Şanlıurfa adına önemli olduğunu belirtiyorlar. Aynı zamanda turistlerin ziyaretini de kolaylaştıran havayolu ulaşımı Ucuz Uçak Biletleri ve Promosyonlu Uçak Biletleriyle havayoluna olan talebi artırıyorlar.

  Devamı.. »
 • Sivas Uçak Bileti

   

   

   

  Sivas Uçak Bileti

  Sivas İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Kızılırmak Bölümünde bulunmaktadır. Bölgenin en yüksek bölümüdür. Yükseltiden dolayı iklim sert ve ortalama sıcaklık düşüktür. Yer şekilleri ve iklimin olumsuz etkisiyle nüfus çok seyrektir. Yükselti yağışı arttırmıştır. Bölümün endüstri, ticaret ve kültür merkezi Sivas’tır.

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şehirde yaşam değişmeye başladı. Önceden kara yolu ve demiryolu çoğunlukla tercih edilirken Hava alanının yenilenmesiyle birlikte Sivas’a olan talep artmaya başladı her alanda. Özellikle öğrenciler ve turistler açısından hava alanı çok fazla talep edilmeye başlandı.

  Hava alanı Sivas’tan 22km uzaklıkta olup ulaşımı kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Belediye otobüsleri, Havaş, ticari taksiler ve araba kiralama acentelerince ulaşım sorunsuz sağlanmaktadır. Sivas hava alanı bünyesinde bulunan Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile uçuşlar gerçekleşmektedir.

  Birçok firma Uçak Bileti satın alımını kolaylaştırmaktadır. Hemen hemen her cadde üzerinde bulunan acentelerden Uçak Bileti temin edebilirsiniz. Pegasus Uçak Bileti, Türk Hava Yolları Uçak Bileti, Anadolu Jet Uçak Bileti en çok tercih edilen firmalar arasındadır. Özellikle Pegasus ve Anadolu Jet’in promosyonlu Uçak Biletleri Üniversite öğrencileri tarafından ara tatillerde çok fazla talep görmektedir. Sivas Nuri Demirağ hava alanı Sivas’ın kentsel olarak gelişmesine çok fazla katkı sağlamaktadır. Yaz kış fark etmeksizin ulaşım kolaylığı olduğu için Sivas’a çok sayıda turistlerde gelmektedir. Bu sayede Sivas’ın tarihini, gezerek görerek yerinde canlı canlı yaşamaları turistler açısından büyük bir eğlence haline dönüşmektedir. Kangal Balıklı kaplıcası ve Kangal köpekleri büyük ilgi görmekle birlikte Hafik Gölü, Zara balı yine Selçuklulardan kalma tarihi eserler de Sivas’ın tarihinde büyük yankı uyandırmaktadır.

  Devamı.. »
 • SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI UÇAK BİLETİ

  SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI UÇAK BİLETİ

   

  Sabiha Gökçen Havalimanı adını ilk Türk bayan pilot olan Sabiha Gökçen’den almıştır. İstanbul’un 2. Havalimanıdır. Pendik ilçesinde bulunmaktadır. İç ve dış hatlar şeklinde uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Dünya’nın birçok ülkesine uçuşlar sağlamaktadır. İstanbul’un gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. İstanbul’un tarihini tanımalarında ulaşımın kolaylığının çok fazla katkısı olmaktadır. Özelliklede hava yolu ulaşımının çok fazla katkısı olmaktadır. Bol bol turistin gelmesiyle birlikte Türkiye’deki diğer şehirlere de yolcularını ulaştırmaktadır.

  İstanbul’u anlatmakla bitmez Topkapı Sarayı, Kızkulesi, Ayasofya Müzesi, Taksim, Nişantaşı, Cihangir, Beyoğlu, Üsküdar ve daha birçok ilçesi tarih kokmaktadır. Eskiden bu yana Osmanlı Devletine Bizanslılara ev sahipliği yapmakla kalmamış Türkiye Cumhuriyeti’nin ticarette teknolojide ve daha birçok noktada da kalbi olmuştur. Merkez niteliğindedir ve en çok nüfus burada bulunmaktadır. Farklı farklı kültürlerden insanların yaşaması toplumun bir arada olmasına katkı sağlamıştır.

  Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım Metro, Taksi, Havabüs, Otobüs ve Araç Kiralama şeklinde sağlanmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı yolcularına kaliteli hizmet sunmakla birlikte şehir merkezine kolay ulaşımları da sağlamaktadır. Ekonomik Uçak Biletleri ile yolcularına kaliteli hizmet sunduğunun göstergesidir. Pegasus Uçak Bileti, AnadoluJet Uçak Bileti, Atlasjet Uçak Bileti, Onur Air Uçak Bileti, Turkish Airlines Uçak Bileti, SunExpress Uçak Bileti, BoraJet Uçak Bileti, AtlasGlobal Uçak Biletleri ve daha birçok firmanın Uçak bİletlerini almada kolaylık yaşarsınız. Yurtdışına Uçuşlar da ise Corendon Havayolları Uçak bileti, FreeBird Havayolları Uçak Bileti, Fly Air Uçak Bileti ve daha birçok firmanının Uçak Biletlerini bulabilirsiniz.

  Devamı.. »
 • MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI

  MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI

  Dalaman Havalimanı, Muğla ili Dalaman ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Akdeniz Bölgesinin canlılığı ulaşım seçeneklerini de artırmıştır. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Akdeniz kıyıları, tarihi kalıntılar ve eşsiz doğa güzellikleriyle tatilcilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

  Bölgenin merkezi noktalarında havalimanlarının bulunması hem yolculuğu kolaylaştırıyor hem de Akdeniz Bölgesinin kalkınmasına yardımcı oluyor. Muğla’nın gözde ilçelerinden biri olan Dalaman, havalimanının hizmete girmesi ile birlikte turizm ile tanışmıştır. Eşsiz koylarının güzelliği mavinin en saf ve temiz halini görebilirsiniz Dalaman kıyılarında. İlçede tarım ve hayvancılık geçim kaynağı iken son yıllarda turizmin canlanması ve bölgede olan gelişmeler sayesinde halk turizme daha sıcak bakmaya başlamıştır. Halkın zamanla turizm hakkında bilinçlenmesi de turizmin bölgede canlanmasına etki etmiştir. Gezilebilecek yerlerden bahsedecek olursak; Kapıdağında Lidai, Lissay, Crya ve Cleopatra Hamamı, Şerefler, Kazpınar ve Kaya Mezarları, Kargınküründe Türbe, Gürköy de Demirci Çarşısı, Gökdağda Likya Kaya Mezarları, Asma Eski Köprü, Kavacıkta Hippokome Antik Kent ve daha birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır.

  Mesire yerleri ise; Sarısu- Hurmalı Koyu arası, deniz kıyısı, TİM içinde Çay boyu,  Şahin Tepesi ve Gökdağ Harabeleri, Akkaya Yöresi, Kazpınar, Gürleyik Çay Deresi, Dalaman Çayı üzerinde Akköprü ve Kanyon gezilip görülecek güzel, dinlendirici doğa harikalarıdır.

  Görülmesi, izlenmesi ve incelenmesi gereken olgulardan bahsedecek olursak da Köy Düğünleri ve eğlenceleri, Köy Yaşantısı, El sanatları( Dokuma, oyma ve Örgü vb.), Yörük Çadırı ve göçer yaşamı, ev tipleri, şifalı otlar ve kullanımı, yöresel giysiler ve hazırlanışı ilçenin farklı yönlerini ortaya koymaktadır.

   Yukarıda da bahsedildiği gibi havalimanın bulunması ilçeye olan talebi artırmıştır. Promosyonlu Uçak Biletleri, Ekonomik Uçak Biletleri yolcuların Akdeniz kıyılarını tercih etmelerinde büyük rol oynuyor. 

  Pegasus, Turkish Airlines, AnadoluJet, OnurAir, SunExpiress, AtlasGlobal, AtlasJet ve daha birçok firma tarafından uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

  Devamı.. »
RSS