Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Dünya


 • Akıllarda Soru İşareti Bırakan Garip Olaylar

  1. Pteranodon'un sırrı  1864 yılında, Amerikan İç Savaşı zamanlarında, 6 tane asker, Vicksburg yakınlarında bir çeşit kuş ya da canavar vurduklarını iddia ediyorlar. Fotoğraftaki yaratık, Pteranodon adı verilen Mezosoik dönemin sonlarına doğru yaşamış olan uçan timsaha benziyor.

  2. Dehşet verici mağara canavarı  90'lı yılların ortasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Resü'l-Hayme isimli emirliğinde, iki tane adam fotoğraf çekmek için bir mağaraya girmişler. Bir tanesi arkadaşının kamerasının flaşı kapandıktan sonra korkutucu bir çığlık attığını rapor etmiş. Adam mağarayı terk etmiş ve polisleri aramış. Polisler geldiklerinde ciddi yaralar almış olan adamı ve telefonunda bu fotoğrafı bulmuşlar.

  3. Cooper'ların aile fotoğrafı  Bu fotoğraf hakkında çok az bilgi var ve birçok insan bu fotoğrafın bir aldatmaca olduğunu iddia etse bile yine de çok ürkütücü. Hikaye ise şöyle; Teksas'ta yeni bir eve taşındıktan sonra yaptıkları kutlamada baba bu fotoğrafı çekiyor. Daha sonra fotoğrafı çıkarttırdıkları zaman evin tavanında asılı duran bu korkunç figürü görüyorlar. Kimse tavandan sallanan şeyin kim ve ne olduğunu bilmiyor fakat iddialara göre bu sallanan evin eski sahibinin ruhu olabilirmiş.

  4. Cadborosaurus  1907 yılında 9 tane balıkçı dev bir deniz canavarı olan Cadborosaurus diye bir şey yakaladıklarını iddia etmişler. Cadborosaurus ise nesli tükenmiş olduğu düşünülen ünlü bir hayvan. Büyük ve bulunması zor olan deniz yılanını bu güne kadar hiçbir bilim insanı tanımlayamadı.

  5. Solway uzay adamı  Bu fotoğraf internette uzunca bir süre dolaştı. Hikayesi ise şöyle; 1964 yılında Jim Templeton, kızıyla Burgh Marsh'ın Solway körfezine bakan kısmında piknik yaparken kızının fotoğrafını çekmiş ve bu fotoğrafı internette paylaştıktan sonra büyük bir ilgi çekmiş çünkü kızın kafasının arkasında beliren birisi var ve Templeton'a göre o gün o ve karısından başka orada bulunan kimse yokmuş. Kodak bu fotoğrafta hiçbir oynama olmadığını doğrulamış hatta aksini iddia ederek kanıtlayacak olan kişiye ödül bile konulmuş. 

  Fakat daha sonra hikaye biraz garip bir hal almış. Templeton'ı 9 numara ve 11 numara adında iki tane tamamen siyah giyinmiş adamlar ziyaret etmiş. Onları, fotoğrafın tam olarak çekildiği yere götürmesi için Templeton'a ısrar etmişler. Birkaç gün sonra, teknisyenler iki tane uzay insanı gördüklerini iddia ettikten sonra atılmaya çalışılan füzeler başarısızlığa uğramış. Bu olaydan sonra birçok insan olayın yaşandığı yerin yakınlarında UFO gördüklerini iddia etmişler.

  6. Huzurevindeki yaşlı kadın  90'lı yılların ortasında bu kadın huzurevine yerleşmiş ve ailesi gördüğünüz fotoğrafı çekmiş. Daha sonra arkada gözüken adamı fark etmişler. Kadın daha yakından baktığı zaman bu adamın 13 yıl önce ölen kocası olduğunu iddia etmiş. Fakat aileye göre bu fotoğraf çekilirken arkada kimse yokmuş.

  7. 3 Men and a Baby filmindeki hayalet  Ted Danson'ın da oynadığı 3 Men and a Baby, 1987 yapımı bir komedi filmi. Bir sahnesinde, film başladıktan yaklaşık bir saat sonra, Danson'ın oynadığı karakter odanın karşısına yürürken kamera pencereyi çeker ve arkada garip bir figür belirir. Bu figürün, filmin çekildiği evde yıllar önce intihar eden genç bir çocuğun hayaleti olduğu söylentileri dolaşmış.

  8. Zamanda yolculuk yapan adamın yakalandığı an  Güney Fork Köprüsü'nün yeniden açıldığı gün çekilen bu fotoğrafta bir gariplik sezdiniz mi? İnsanların arasında dikilen bir adam ne fotoğrafa ne de o döneme ait duruyor. Gözünde gözlükleri var, üzerindeki kapüşonlu bile o dönemden tamamen uzak. Tarihteki bütün olayların arasında, zaman yolcuğu yapan birisi neden Kanada'da bir köprünün tekrar açılışını tercih eder?

  Bu da Charlie Chaplin'in filminden bir açılış sahnesi. Her şey normal, ta ki şüpheli bir kadın elinde telefonuyla muhabbet ederek yürüyene kadar.  9. Çin'e ait bir mezarda bulunan zaman yolculuğu hatırası  2008 yılında, Çinli arkeologlar neredeyse 400 yıldır dokunulmamış mühürlü bir mezarı açtılar. Tabutta buldukları şey ise şaşırtıcıydı. 10.06'da kalmış küçük kol saatine benzer bir şey buldular. Kaynaklara göre, saatin arkasına "İsviçreli" kelimesi kazınmış. Bu bir aldatmaca mı yoksa sakar bir zaman yolcusu mu?

  10. Arka koltuktaki hayalet

  1959 yılında Mabel Chinnery annesinin mezarını ziyarete gider. Mezarlıktayken kocasının arabanın ön koltuğunda otururken fotoğrafını çeker. Fotoğrafı bastırdıkları an garip bir şey fark ederler, arka koltukta oturan bir figür. Chinnery arka koltukta oturanın ölü annesi olduğunu iddia eder. Fotoğraf uzmanı olan birine gösterirler ve uzman fotoğrafta hiçbir oynamanın olmadığını söyler.

  11. Freddy Jackson'ın hayaleti  Bu fotoğraf 1919 yılında çekilmiş ve Kraliyet Uçuş Kolordusu'na ait. Eğer arka taraftaki pilotların arasına dikkatli bakarsanız hayalet gibi bir yüzü rahatlıkla görebilirsiniz. O gün fotoğrafta olan herkes bu yüzün Freddy Jackson'ın yüzü olduğuna yemin etmiş. Jackson fotoğraf çekilmeden önce trajik bir şekilde hayatını kaybeden pilotlardan bir tanesi. Jackson'ın cenazesi ise bu fotoğrafın çekildiği sabah kaldırılmış.

  Devamı.. »
 • ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI

  ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI

  Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alır.  Kuzeyin de Adıyaman, Diyarbakır, Doğuda Mardin, Güneyde Suriye, Batıda ise Gaziantep ile sınırlıdır. Dağlar Urfa’nın % 22 sini, Ovalar % 16,3, Platolar % 61,7 sini oluşturur. Tarıma elverişli alanlar %98,3’ dür. Sulu tarıma geçilmediği için kuru ürünler yetiştirilir. Yoğunlukla Buğday, Arpa, Mercimek, Anason, Pamuk, Sebze ve meyveler yetiştirilmektedir. Urfa ‘da tarım ve hayvancılık halkın birinci derecede geçim kaynağıdır. Şanlıurfa’nın ilçelerinden bahsedecek olursak; Akçakale, Viranşehir, Siverek, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Hilvan, Suruç, Halfeti, Harran ‘dır. Peygamberler şehri olan Şanlıurfa’nın tarihi 9 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bununla birlikte şehir geçmişten günümüze önemini korumaktadır. Hz. İbrahim’in doğduğu, Hz. Eyüp’ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan kent adeta bir müze görünümündedir. Birçok müze ve tarihi eser bulunmaktadır. Aynı zamanda arkeolojik çalışmaların devam etmesi şehrin tarihini derinlemesine incelemektedir.

  Urfa Kur’an, İncil ve Tonah ( eski Ahit/Tevrat)’ ta geçen İbrahim peygamberin, doğum yeri olarak kabul edilir ve anısına camii de bulunmaktadır. Şanlıurfa’ya gidilip görülmeden dönülmemesi gereken tarihi eserler ve kalıntılardan bahsedelim. Bunlar; Selahaddin Eyyubi Camii, Rum kale, Birecik ”kalecik” kaya mezarları, Pogdan(Ponyon) Mağarası, Sağmatlar Antik Şehri, Halil ur Rahman Camii, Halfeti, Şuayb Şehri Harabeleri, Kelaynaklar, AK kese (Hane fiş) Kilisesi ve Mağarası, Kızlar sarayı Harran, Hz. Eyüp Peygamber ve Viranşehir, Balıklı Göl mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

  Şanlıurfa da Ulaşım; Havayolu, Karayolu, Demiryolu ile sağlanmaktadır.

  Karayolu: Şanlıurfa dan bütün illere direkt seferler vardır.

  Demiryolu: Şanlıurfa (Akçakale – Gaziantep-İskenderun ve Şanlıurfa ( Akçakale) Gaziantep-Ankara-İstanbul hattı mevcuttur.

  Havayolu: Şanlıurfa-Ankara, Şanlıurfa-İstanbul uçuşları her gün vardır. Havayolu ulaşımı büyük şehirlere sıklıkla gitmeyi kolaylaştırmıştır. Özellikle ticaretle uğraşan ürünlerine pazar arayan iş sahipleri ve iş adamları havayolunu tercih etmektedir. Sağlık problemleri olan hastaların yakınları da havayolu ulaşımının Şanlıurfa adına önemli olduğunu belirtiyorlar. Aynı zamanda turistlerin ziyaretini de kolaylaştıran havayolu ulaşımı Ucuz Uçak Biletleri ve Promosyonlu Uçak Biletleriyle havayoluna olan talebi artırıyorlar.

  Devamı.. »
 • Sivas Uçak Bileti

   

   

   

  Sivas Uçak Bileti

  Sivas İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Kızılırmak Bölümünde bulunmaktadır. Bölgenin en yüksek bölümüdür. Yükseltiden dolayı iklim sert ve ortalama sıcaklık düşüktür. Yer şekilleri ve iklimin olumsuz etkisiyle nüfus çok seyrektir. Yükselti yağışı arttırmıştır. Bölümün endüstri, ticaret ve kültür merkezi Sivas’tır.

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şehirde yaşam değişmeye başladı. Önceden kara yolu ve demiryolu çoğunlukla tercih edilirken Hava alanının yenilenmesiyle birlikte Sivas’a olan talep artmaya başladı her alanda. Özellikle öğrenciler ve turistler açısından hava alanı çok fazla talep edilmeye başlandı.

  Hava alanı Sivas’tan 22km uzaklıkta olup ulaşımı kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Belediye otobüsleri, Havaş, ticari taksiler ve araba kiralama acentelerince ulaşım sorunsuz sağlanmaktadır. Sivas hava alanı bünyesinde bulunan Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile uçuşlar gerçekleşmektedir.

  Birçok firma Uçak Bileti satın alımını kolaylaştırmaktadır. Hemen hemen her cadde üzerinde bulunan acentelerden Uçak Bileti temin edebilirsiniz. Pegasus Uçak Bileti, Türk Hava Yolları Uçak Bileti, Anadolu Jet Uçak Bileti en çok tercih edilen firmalar arasındadır. Özellikle Pegasus ve Anadolu Jet’in promosyonlu Uçak Biletleri Üniversite öğrencileri tarafından ara tatillerde çok fazla talep görmektedir. Sivas Nuri Demirağ hava alanı Sivas’ın kentsel olarak gelişmesine çok fazla katkı sağlamaktadır. Yaz kış fark etmeksizin ulaşım kolaylığı olduğu için Sivas’a çok sayıda turistlerde gelmektedir. Bu sayede Sivas’ın tarihini, gezerek görerek yerinde canlı canlı yaşamaları turistler açısından büyük bir eğlence haline dönüşmektedir. Kangal Balıklı kaplıcası ve Kangal köpekleri büyük ilgi görmekle birlikte Hafik Gölü, Zara balı yine Selçuklulardan kalma tarihi eserler de Sivas’ın tarihinde büyük yankı uyandırmaktadır.

  Devamı.. »
 • MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI

  MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI

  Dalaman Havalimanı, Muğla ili Dalaman ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Akdeniz Bölgesinin canlılığı ulaşım seçeneklerini de artırmıştır. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Akdeniz kıyıları, tarihi kalıntılar ve eşsiz doğa güzellikleriyle tatilcilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

  Bölgenin merkezi noktalarında havalimanlarının bulunması hem yolculuğu kolaylaştırıyor hem de Akdeniz Bölgesinin kalkınmasına yardımcı oluyor. Muğla’nın gözde ilçelerinden biri olan Dalaman, havalimanının hizmete girmesi ile birlikte turizm ile tanışmıştır. Eşsiz koylarının güzelliği mavinin en saf ve temiz halini görebilirsiniz Dalaman kıyılarında. İlçede tarım ve hayvancılık geçim kaynağı iken son yıllarda turizmin canlanması ve bölgede olan gelişmeler sayesinde halk turizme daha sıcak bakmaya başlamıştır. Halkın zamanla turizm hakkında bilinçlenmesi de turizmin bölgede canlanmasına etki etmiştir. Gezilebilecek yerlerden bahsedecek olursak; Kapıdağında Lidai, Lissay, Crya ve Cleopatra Hamamı, Şerefler, Kazpınar ve Kaya Mezarları, Kargınküründe Türbe, Gürköy de Demirci Çarşısı, Gökdağda Likya Kaya Mezarları, Asma Eski Köprü, Kavacıkta Hippokome Antik Kent ve daha birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır.

  Mesire yerleri ise; Sarısu- Hurmalı Koyu arası, deniz kıyısı, TİM içinde Çay boyu,  Şahin Tepesi ve Gökdağ Harabeleri, Akkaya Yöresi, Kazpınar, Gürleyik Çay Deresi, Dalaman Çayı üzerinde Akköprü ve Kanyon gezilip görülecek güzel, dinlendirici doğa harikalarıdır.

  Görülmesi, izlenmesi ve incelenmesi gereken olgulardan bahsedecek olursak da Köy Düğünleri ve eğlenceleri, Köy Yaşantısı, El sanatları( Dokuma, oyma ve Örgü vb.), Yörük Çadırı ve göçer yaşamı, ev tipleri, şifalı otlar ve kullanımı, yöresel giysiler ve hazırlanışı ilçenin farklı yönlerini ortaya koymaktadır.

   Yukarıda da bahsedildiği gibi havalimanın bulunması ilçeye olan talebi artırmıştır. Promosyonlu Uçak Biletleri, Ekonomik Uçak Biletleri yolcuların Akdeniz kıyılarını tercih etmelerinde büyük rol oynuyor. 

  Pegasus, Turkish Airlines, AnadoluJet, OnurAir, SunExpiress, AtlasGlobal, AtlasJet ve daha birçok firma tarafından uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

  Devamı.. »
 • MİLAS- BODRUM HAVALİMANI

  MİLAS- BODRUM HAVALİMANI

  Muğla ili Ege Bölgesinin Ege Bölümünde yer almaktadır. Ege Bölgesinde dağlar kıyıya dik uzanır. Bunun sonucunda iç kesimlere ulaşım kolay sağlanmaktadır. Kıyıların girintili çıkıntılı olması sonucu körfez,  koy, ada, yarımada ve doğal liman sayısı artmıştır. Nüfus kıyı ovalarında toplanmıştır. Türkiye’nin en uzun kıyılarıdır. Tektonik hareketlerden dolayı kırıklı yapının en yaygın olduğu bölgedir. Bölgenin akarsuları; Büyük Menderes, Küçük Menderes, Gediz, Bakırçay’dır. Körfezleri ise; Edremit, Çandarlı, İzmir, Kuşadası, Güllük ve Gökova başlıca körfezleridir. İklimi; asıl Ege bölümünde Akdeniz İklimi, İç kısımlarda ise karasal iklim hüküm sürer. Nüfusuna bakacak olursak; Kıyı Ege’de nüfus yoğundur. Marmara’dan sonra en çok göç alan bölgemizdir. Turizmden bahsedecek olursak da antik yerleşme ve eserler çok fazla olduğundan bölgeye olan talep de o oranda fazladır. Bunlardan bazıları; Selçuk-Efes’te Meryemana Kilisesi ve antik kent, Milet, Didim, Afrodisyas, Sard, Bergama’dır. Yat limanları; Çeşme, Bodrum, Kuşadası, Marmaris’tir. Sıcak su kaynakları; Çeşme, Balçova, Salihli, Denizli, Afyon ve Kütahya kaplıcaları bulunmaktadır.

  Ege Bölgesi’nin bu özelliklerinden dolayı bölgeye olan göçü artırmaktadır. Aynı zamanda da turistlerin en uğrak tatil noktalarından biridir bölge. Hava yolu ulaşımı bu noktada önemini korumakla birlikte her yıl binlerce yolcusunu ağırlamaktadır.

  Milas – Bodrum Havalimanı da bunlardan bir tanesidir. Muğla ilinde Bodrum ile Milas ilçeleri arasında bulunan uluslararası havalimanıdır. Milas, en az 5 bin yıllık geçmişi ile bir tarih ve kültür merkezidir. Ekonomik Uçak Biletlerinin bulunması bölgeye olan talebi arttırmaktadır. Dünya’nın her yerinden ziyarete gelinen Ege Bölgesinde gezilip görülecek tarihi alanların fazlalığıyla birlikte ikliminin de uygunluğu doğa harikası güzelliklerinin bulunması tatilcilere çok iyi zaman geçirme olanağı da tanıyor.

  Devamı.. »
RSS