Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İstanbul Atatürk Hava Limanı

İstanbul Atatürk Hava Limanı

İstanbul Türkiye’nin tarih kokan şehirlerinden biri. Osmanlılara, Bizanslılara Eski Türk tarihinde merkez şehir olarak kullanılmıştır. Ege ve Karadeniz’e olan yakınlığı eskiden bu yana ulaşım üzerinde önemli noktalara sahiptir. Kara yolu, Deniz yolu, Hava Yolu, Demir Yolu bütün ulaşım araçlarına sahiptir. Özellikle her iki yakasında bulunan Havalimanları şehrin önemini artırmaktadır. İstanbul bütün kültürlerin yaşadığı ve birleştiği bir merkez şehir niteliğindedir. Avrupa’ya Asya’ya ayak uydurma noktasında lider konumdadır. Şehrin güzelliği çok fazla sayıda turist çekmektedir. Bu noktada Avrupa Yakasında bulunan Atatürk Havalimanı ve Anadolu Yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanları şehrin bütün hava yolu ulaşımının kontrolünü elinde bulundurmaktadır. Yurtiçi ve Yurtdışı uçuşlarda yolculara kaliteli hizmet sunmaktadır.

 

Atatürk havalimanı adını Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadından almaktadır ve 1900 yıllarında inşa edilmiştir. Türkiye’de hava yolunun ilk başladığı yer olma özelliğine sahip olmakla birlikte aynı zamanda en işlek havalimanıdır. Dünya’da ise en yoğun yolcu trafiğine sahip 11. Havalimanıdır. Atatürk havalimanından şehir merkezine ulaşım ticari taksiler, metro, havabüs, otobüs, araç kiralama ile yapılmaktadır. Ve yine şehir merkezinden Atatürk havalimanına ulaşım aynı şekilde sağlanmaktadır.

Yurtiçi uçuşlarda Atatürk havalimanı ucuz uçak bileti fırsatları sunmaktadır. Ekonomik Uçak Biletleri sayesinde yurtiçinde vatandaşlar seyahatlerini rahat bir şekilde yapmaktadır. Özellikle kış aylarında, resmi tatillerin uzun olduğu dönemlerde ve yaz aylarında ekonomik Uçak Biletleri çok fazla tercih ediliyor. İstanbul’da öğrenim gören Üniversite öğrencileri de ailelerini sık sık ziyaret etmelerindeki en büyük avantaj ucuz Uçak Biletlerinin olmasıdır. Atatürk Havalimanı ekonomik uçak bileti sunmakla birlikte kaliteli hizmet vermektedir. Dünya’nın dört bir yanından uçuşlar Atatürk Havalimanına sağlanmaktadır.

Varol Yazılım Turizm

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İlgili Yazılar

  • MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI
    MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI Dalaman Havalimanı, Muğla ili Dalaman ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. A...
  • Sivas Uçak Bileti
    Sivas Uçak Bileti Sivas İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Kızılırmak Bölümünde bulunmaktadır....
  • ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI
    ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alır. Ku...
RSS