Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

KAYSERİ HAVALİMANI

KAYSERİ HAVALİMANI

 

Kayseri, İç Anadolu’nun Güney Bölümü ile Toros Dağlarının yaklaştığı yerde Orta Kızılırmak Bölümünde yer alır. İlin en yüksek dağı Erciyes Dağıdır. Kış turizminin yapıldığı ve kayak merkezlerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Arazinin %40’nı tarım arazisi  oluşturmaktadır. Tarım ürünleri olarak da Buğday, Arpa ve Şeker Pancarı üretimi yapılmaktadır. En düşük arazi oranını ise orman ve fundalık oluşturmaktadır. İl yüzölçümünün %20’sini Pınarbaşı ilçesi oluşturmaktadır. Bunu Develi, Tomarza ve Sarız ilçeleri izlemektedir.

Yazları sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Yüksek yerlerde ise yayla iklimi hüküm sürer.

Kayseri ilinde ve ilçelerinde birçok tarihi alan ve eserler bulunmaktadır. Geçmişten günümüze de önemini korumaya devam etmektedir. Tarihi eserler arasında bulunan Kayseri Kalesi, Döner Kümbet, Anadolu Harikalar Diyarı, Kayseri Saat Kulesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Kale ve daha birçok tarihi eser bulunmaktadır.

 

Kayseri de ulaşım 3 şekilde sağlanmaktadır. Karayolu ulaşımı, Demiryolu Ulaşımı, Havayolu Ulaşımı.

Havayolu Ulaşımı şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Erkilet Havalimanında İç ve Dış Hatlar üzerine seferler düzenlenmektedir. Pegasus, Turkish Airlines, AnadoluJet, SunExprees, AtlasJet, Borajet, Onur Air, AtlasGlobal ile uçuşlar sağlanmaktadır.

Ekonomik Uçak Biletleri şehre olan talebi artırmaktadır. Özellikle Turistlerin gezip görmek istedikleri şehirler arasında bulunan Kayseri ili, havalimanın bulunmansında büyük bir öneme sahiptir. Ucuz Uçak Biletlerinin yanı sıra yolcularını özenle ağırlayan Erkilet Havalimanı hizmet verme noktasında başarılı düşüncelere imza atmıştır.

Varol Yazılım Turizm

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İlgili Yazılar

RSS