Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI

MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI

Dalaman Havalimanı, Muğla ili Dalaman ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Akdeniz Bölgesinin canlılığı ulaşım seçeneklerini de artırmıştır. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Akdeniz kıyıları, tarihi kalıntılar ve eşsiz doğa güzellikleriyle tatilcilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Bölgenin merkezi noktalarında havalimanlarının bulunması hem yolculuğu kolaylaştırıyor hem de Akdeniz Bölgesinin kalkınmasına yardımcı oluyor. Muğla’nın gözde ilçelerinden biri olan Dalaman, havalimanının hizmete girmesi ile birlikte turizm ile tanışmıştır. Eşsiz koylarının güzelliği mavinin en saf ve temiz halini görebilirsiniz Dalaman kıyılarında. İlçede tarım ve hayvancılık geçim kaynağı iken son yıllarda turizmin canlanması ve bölgede olan gelişmeler sayesinde halk turizme daha sıcak bakmaya başlamıştır. Halkın zamanla turizm hakkında bilinçlenmesi de turizmin bölgede canlanmasına etki etmiştir. Gezilebilecek yerlerden bahsedecek olursak; Kapıdağında Lidai, Lissay, Crya ve Cleopatra Hamamı, Şerefler, Kazpınar ve Kaya Mezarları, Kargınküründe Türbe, Gürköy de Demirci Çarşısı, Gökdağda Likya Kaya Mezarları, Asma Eski Köprü, Kavacıkta Hippokome Antik Kent ve daha birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır.

Mesire yerleri ise; Sarısu- Hurmalı Koyu arası, deniz kıyısı, TİM içinde Çay boyu,  Şahin Tepesi ve Gökdağ Harabeleri, Akkaya Yöresi, Kazpınar, Gürleyik Çay Deresi, Dalaman Çayı üzerinde Akköprü ve Kanyon gezilip görülecek güzel, dinlendirici doğa harikalarıdır.

Görülmesi, izlenmesi ve incelenmesi gereken olgulardan bahsedecek olursak da Köy Düğünleri ve eğlenceleri, Köy Yaşantısı, El sanatları( Dokuma, oyma ve Örgü vb.), Yörük Çadırı ve göçer yaşamı, ev tipleri, şifalı otlar ve kullanımı, yöresel giysiler ve hazırlanışı ilçenin farklı yönlerini ortaya koymaktadır.

 Yukarıda da bahsedildiği gibi havalimanın bulunması ilçeye olan talebi artırmıştır. Promosyonlu Uçak Biletleri, Ekonomik Uçak Biletleri yolcuların Akdeniz kıyılarını tercih etmelerinde büyük rol oynuyor. 

Pegasus, Turkish Airlines, AnadoluJet, OnurAir, SunExpiress, AtlasGlobal, AtlasJet ve daha birçok firma tarafından uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Varol Yazılım Turizm

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İlgili Yazılar

RSS