Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Demet Sabancı Çetindoğan “Hall Of Fame” ödülünü Alan Ilk Türk Oldu - Www.atasehir.gen.tr

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by - Kategori:
9 İzlenme

Açıklama

Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Uluslararası Kadın Forumu (IWF) tarafından verilen, dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden biri olan 2015 Hall of Fame Ödülü’nün sahibi oldu.

IWF tarafından toplumun ilerlemesine katkıda bulunan, yaratıcı fikirler sunan, öncü değişimler yaratan ve kadınların iş hayatında ilerlemesi için rol model olan liderleri onurlandırmak için verilen Hall of Fame Ödülü’ne bu yıl tüm dünyadan üç kadın layık görüldü. 29 ayrı ülkenin temsilcilerinden oluşan Hall of Fame Seçim Komitesi’nin yaptığı değerlendirme sonucu, Hall of Fame Ödülü’nü alan ilk Türk olan Demet Sabancı Çetindoğan, bu önemli ödülü Harward Tıp Fakültesi profesörlerinden dünyaca ünlü kardiyolog Dr. Paula A. Johnson ve Olimpiyat şampiyonu, aktivist ve spor sunucu Donna de Varona ile paylaştı.

34 farklı ülkeden 1.250 global liderin bir araya geldiği, IWF 2015 Dünya Liderler Konferansı kapsamında düzenlenen törenle ödülünü alan Demet Sabancı Çetindoğan, törendeki konuşmasında rahmetli babası Hacı Sabancı'nın hayat felsefesi olan 'ailesinin birliğine ve mutluluğuna, memleketinin ekonomik gelişmesine, milletinin kültürel zenginliğine ve eğitimine adadığı’ hayatından feyz alarak çalıştığını, bu önemli ödülü Türk kadınları ve ülkesi adına aldığını belirterek, “Her fırsatta belirttiğim gibi gerek politika, gerekse iş dünyasında kadınların daha fazla yer alması halinde sorunların çözümü için daha iyi ve hızlı sonuçlar alınacağına inanıyorum. Bu nedenle kadınların her zaman birer girişimci, politikacı, yönetici ve lider olarak desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Gururluyum ve mutluyum. Bu ödülü alan ilk Türk kadını olmanın yanı sıra, bu ödülü, IWF gibi birleştirici, vizyon sahibi ve geleceğe şekil veren bir organizasyondan almış olmanın da onurunu yaşıyorum ” dedi.
Atasehir.gen.tr'nin haberine göre geçtiğimiz yıllarda Hall of Fame Ödülü’nü kazanan isimler arasında; ABD eski Dış İşleri Bakanı Madeleine Albright, ünlü oyuncu Shirley Temple, The Betty Ford Cen, ünlü oyuncu Audrey Hepburn, ünlü tenis yıldızı Billie Jean King, İngiltere eski Başbakanı Margaret Thatcher, Şilili yazar Isabel Allende, gazeteci Christiane Amapour, Kanada Başbakanı Kim Campbell, Amerikalı sanatçısı Ella Fitzgerald, Amerikalı Astronot Sally Ride ve İrlanda Başbakanı Mary Robinson yer alıyor.

ULUSLARARASI KADIN FORUM (IWF)
Uluslararası Kadın Forumu (The International Women’s Forum-IWF) önemli ve muhtelif başarılar elde etmiş dünyanın en önde gelen kadınlarının birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlayarak kariyer, kültürler ve kıtalar arasında yöneticiliği geliştirir. IWF, değişen bir dünyada fikir alışverişinde bulunmak, öğrenmek ve ilham vermek ve daha iyi liderliğe teşvik etmek amacıyla dünyanın her yerinden üyeleri daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde buluşturuyor. 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan IWF, dünyada altı kıta üzerinde otuz üç ülkeye yayılmıştır. Afrika, Asya, Karayipler, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’dan sayıları 6.000 kadın lider bu foruma katılmaktadır. IWF’de üyelik davet yoluyla olup yerleşik uluslararası standartların etkisindedir.

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS