Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Kule Vinç Kurulumu Tower Crane Vinç Nasıl Kurulur Doğu Garajı Nekropol Alan İnşaatı Antalya 4K UHD

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by mmemduh - Kategori:
14 İzlenme

Açıklama

ISBN 978-605-88104-0-2
Kule Vinç Kurulumu Tower Crane Kule Vinç Nasıl Kurulur Doğu Garajı Nekropol Alan İnşaatı Antalya 4K UHD
Doğu Garajı Projesi’nin ilk etabı kapsamında uzun süredir başlayan çalışmalar tarihi mezarlık alanında devam ediyor. Nekropol alanını dış etkenlerden koruyacak üst yapının taşıyıcılarına ait temel yapısının oluşturulması için ekipler sürekli çalışma yürütüyor. Tarihi mezarlık alanındaki her bir temel kuyusu insan eli ve basit iş makineleri ile açılıyor.
Nekropol alanı nakış gibi işleniyor. Doğu Garajı Projesi’nin tarihi mezarlık alanını kapsayan ilk bölümünde çalışmalar sürüyor. 3 bin yıllık tarihin ortaya çıktığı Nekropol alanında, çalışmaların çok büyük kısmı insan gücü ile yürütülüyor. Arkeolojik Sit alanın zarar görmemesi için bölgeye basit iş makineleri dışındaki hiçbir iş makinesi sokulmuyor.
Antalya tarihini 3 bin yıl geriye götüren Nekropol alanındaki arkeolojik buluntuların yağmur ve güneş ışınlarından korunması için tüm alanın üzeri bir örtü ile kaplanacak. Çağdaş yapım teknikleri kullanılarak yapılacak ve oldukça hafif olacak olan üst örtüye ait taşıyıcılarının zeminden destek alması gerektiğinden alanda bulunan kalıntılara zarar vermeden direkler dikilecek.
Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalar, Büyükşehir Belediyesi arkeologlarının ve teknik kontrol ekibinin de dahil olduğu kontrol teşkilatı denetiminde yapılıyor. Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun kararları çerçevesinde devam eden çalışmalar Antalya Müze Müdürlüğü de yakından takip ediyor.
---------------------------------------------
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme :
Çekim Tarihi : 16-17.02.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 17.02.2016
Video Prodüksiyon Yapım,
Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS