Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

SAGOPA KAJMER'DEN BEKLENEN VİDEO GELDİ HOŞÇAKALIN ! [Sagopa Kajmer]

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by mmemduh - Kategori:
45 İzlenme

Açıklama

Sagopa Kajmer dini inancım yok açıklamasına gönderme olduğu düşünülen video , Sagopa Kajmer

Sagopa Kajmer'in gerçek instagram hesabı

Sagopa Kajmer'in yeni şarkısı

Sagopa Kajmer'in yani albümü

Sagopa Kajmer Hoşçakalın

Hoşçakalın


Sagopa Kajmer Kimdir ?

Yunus Özyavuz veya bilinen adıyla Sagopa Kajmer (d. 17 Ağustos 1978, Samsun) Türk rap müzisyeni, müzik yapımcısı, DJ ve piyanist.

17 Ağustos 1978'de Samsun'da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Samsun'da tamamladı. Daha sonra Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak işe başladı. Üniversite okumak için İstanbul'a geldi ve Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek mezun oldu. 1999'da Kuvvetmira adlı rap grubunu kurdu ve grupta Silahsız Kuvvet adıyla yer aldı. İlk Türk rap albümü Yeraltı Operasyonu'nda yer aldı. Silahsız Kuvvet mahlası ile 5 albüm çıkardıktan sonra 2002'de Sagopa Kajmer mahlasını kullanmaya başladı ve Sagopa Kajmer isimli bir albüm çıkardı. 2004'te Bir Pesimistin Gözyaşları'nı piyasaya sürdü. G.O.R.A. filminin müziklerini yaptı. 2005'te Romantizma albümünü çıkardı. 11 Ağustos 2005'te kendi plak şirketi Melankolia Müzik'i kurdu. 2006'da Melankolia Müzik etiketiyle Kafile isimli bir derleme albüm yayımladı. 2007'de Kolera ile İkimizi Anlatan Bir Şey isimli bir düet albümü yayımladı. 2008'de Kötü İnsanları Tanıma Senesi adlı bir solo albüm yayımladı. 2009'da Şarkı Koleksiyoncusu isimli bir albüm çıkardı. 2010'da Kolera ile 2. düet albümü Bendeki Sen'i piyasaya sürdü. 2011'de Saydam Odalar'ı piyasaya sürdü. 2013'te Kalp Hastası isimli bir albüm çıkardı. 2017'de Ahmak Islatan albümünü çıkardı.

1978-2003: İlk yılları ve kariyerinin başlangıcı
Yunus Özyavuz, 17 Ağustos 1978'de Samsun'da doğdu. İlkokul ve liseyi Samsun'da tamamladı. Kendi deyimiyle annesinden zenci müzikleri, babasından ise İtalyan müzikleri dinleyerek müzikle tanıştı. Müzik yaşamına memleketi Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak başladı. O sırada Dj Rapper M.C. (Dj Rapper Mic Check) mahlasını kullandı. 1997'de üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi ve İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek mezun oldu.

1998'de Kuvvetmira isimli bir rap grubu kurdu. 1999'da ilk Türkçe rap albümü olan Yeraltı Operasyonu'nda Silahsız Kuvvet adıyla yer aldı. Aynı tarihte Silahsız Kuvvet adıyla Gerilim 99 (Promo) adlı ilk albümünü çıkardı. Yine aynı tarihte Pesimist EP 1'i yayımladı ve Sagopa Kajmer mahlasını ilk kez burada kullandı. 2000'de Ceza ile birlikte Toplama Kampı isimli bir albüm yayımladı. 2001'de Sözlerim Silahım'ı yayımladı. 2002'de Sagopa Kajmer mahlasıyla On Kurşun adlı bir albüm yayımladı. Aynı tarihte Sagopa Kajmer adıyla One Second'ı yayımlandıktan sonra tekrar Silahsız Kuvvet mahlasını kullanmaya başladı ve İhtiyar Heyeti adlı bir albüm çıkardı. Yine aynı tarihte Ceza'nın Med Cezir albümünün prodüksiyonluğunu yaptı. [Sagopa Kajmer] [sagopa]

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS